خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

تخلیه چاه فاضلاب، تخلیه چاه دستشویی، قیمت تخلیه چاه، تخلیه چاه شبانه روزی، تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

تخلیه چاه فاضلاب، تخلیه چاه دستشویی، قیمت تخلیه چاه، تخلیه چاه شبانه روزی، تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

درباره گروه خدمات تخلیه چاه :

سلام دوستان گرامی ...
گروه خدمات فنی تخلیه چاه شبانه روزی آماده ارائه خدمات چاه و فاضلاب اعم از تشخیص محل چاه ، حفر چاه آب و فاضلاب ، تخلیه و لایروبی چاه ، تعمیرات چاه آب و فاضلاب و کلیه خدمات مرتبط به شما مشتریان گرامی در سراسر مناطق 22 گانه تهران می باشد.
کلیه حقوق محتوای این وبلاگ متعلق به گروه خدمات تخلیه چاه شبانه روزی می باشد که بدون کپی برداری تهیه و نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از این وبلاگ فقط با درج لینک منبع بلامانع است.

۲ مطلب در شهریور ۱۳۹۹ ثبت شده است

روش تخلیه سپتیک تانک که سپتیک تانک ها مخازن بیضی یا این که مستطیل شکلی می‌باشند که علاوه بر حفظ فاضلاب کار تصفیه فاضلاب نیز بر روی ان ها شکل میگیرد. سپتیک تانک ها در گونه های متفاوت برای کاربرد های متعدد نصب می گردند. سپتیک تانک ها بعداز بازه برهه زمانی حدودا کوتاهی ( مابین 1تا 5 سال) نیاز به تخلیه پیدا می نمایند. از آنجایی که تخلیه سپتیک تانک ها از تخلیه چاه امری حساس تر میباشد رعایت بعضی اصول هنگام تخلیه سپتیک امری ما یحتاج هست تا بعد از تخلیه سپتیک تانک درگیر مشکل نشود.

طریقه ی تخلیه سپتیک تانک

در حالتی‌ که طول لجن کف مخزن تا حدود یک سوم مخزن بالا آمد بایستی آن را تخلیه نمود اما حدود 30 سانتی متر از لجن فعال در کف مخزن می بایست باقی بماند تا فعالیت هضم فاضلاب بوسیله باکتری های لجن به سادگی صورت پذیرد. پساب خروجی سپتیک بایستی به چاه های جذبی، تراشه و یا این که فاضلاب شهری منتقل خواهد شد.

مدت تخلیه سپتیک تانک ها و روش تخلیه سپتیک تانک به عموامل زیادی بستگی داراست. شفاف میباشد که هر چه وسعت فاضلاب ورودی به سپتیک تانک زیاد باشد سپتیک تانک زودتر به سرویس ها تخلیه سپتیک تانک نیاز پیدا خواهد کرد. رفتن مواد مازاد و جامد غیر قابل تجزیه بوسیله سپتیک تانک به درون ان منجر لبریز شدن سریع سپتیک تانک گردد. ترازو ضخامت کف تولید گردیده در سپتیک تانک (به انگیزه چربی) انتخاب کننده ی بازه تخلیه سپتیک تانک خواهد بود. از آنجاییکه حفظ سپتیک تانک و روش تخلیه سپتیک تانک بسیار اصلی بوده و بایستی به مراقبت آن اعتنا ویژه ای داشت، به دلیل ارتقاء بازده فعالیت تصفیه فاضلاب باید به نکات بسیار مهمی اعتنا داشته باشید که در‌این نوشته‌ی‌علمی به آن اشاره خوا‌هیم نمود.

یکی‌از راهکارهای بسیار نیکی که می شود از آن به دلیل منزه نمودن و تخلیه سپتیک تانک و روش تخلیه سپتیک تانک استفاده کرد، به کار گیری از پمپ میباشد ولی شایان توجه میباشد که فاضلاب سطحی و لجن در مخزن را با زهشکی و یا این که وسایل دستی از باطن مخزن بیرون نمود. برهه زمانی تخلیه قابل پیش گویی وجود ندارد که یعنی نمی شود برای آن مدت خاصی را مشخص و معلوم نمود و یا این که مسافت هنگامی مرتبط با تخلیه را گزینش کرد که انگیزه آن، وضعیت کاری سپتیک تانک میباشد. فاضلابی که وارد مخزن سپتیک تانک می‌گردد دارنده کمیت و کیفیت متفاوتی میباشد که وجود آن بر زمان برهه زمانی تخلیه سپتیک تاثیر گذار خواهد بود. در‌صورتی‌ که از ورود زباله به باطن مخزن سپتیک تانک خودداری شود می شود حدود مسافت هنگامی تخلیه را تا بازه زمانی یک‌سال در حیث گرفت.

تخلیه انواع سپتیک فاضلابی

در هنگام تخلیه اشکال سپتیک فاضلابی همانند سپتیک تانک پلی اتیلن می بایست و روش تخلیه سپتیک تانک در حیث داشته باشید که همه لجن در مخزن سپتیک تخلیه نگردد. انگیزه این فعالیت این میباشد که وجود یه خرده لجن با باکتری های بی هوازی به دلیل تصفیه فاضلاب مایحتاج بوده و سرعت تصفیه و تجزیه فاضلاب را ارتقا خواهد اعطا کرد. ولی می بایست دقت داشته باشید که مواد غیر قابل تجزیه و همینطور، مواد ریز دانه بایستی از مخزن بیرون خواهد شد.

به دلیل گردآوری و همینطور، انتقال پساب موجود به داخل سپتیک تانک نحوه های متفاوتی برای روش تخلیه سپتیک تانک وجود داراست که می شود به نکات زیر به آن اشاره کرد.

روش تخلیه سپتیک تانک سپتیک تانک ثقلی

روش تخلیه سپتیک تانک خلا

همراهی فشار با استعمال از Grinder Pump

روش تخلیه سپتیک تانک سپتیک تانک با به کارگیری از پمپ

در طرز اولیه، تحت عنوان پیش تصفیه فاضلاب، عملی بر روی فاضلاب شکل میگیرد که در این مرحله، مشکلی به دلیل شست و شویی نیست بدین خیال که مواد جامد درشت در درون سپتیک تانک باقی مانده و اختلالی در سوی تامین سرعت خویش شست و شویی و برای روش تخلیه سپتیک تانک بر قرار نمی نماید. در هنگام گردآوری فاضلاب در این طرز سپتیک تانک، نیازی به تعیین قطر لوله ورودی سپتیک تانک به معیار ۲۰۰mm و یا این که حتی فراتر نخواهد بود.

برای جوامع کوچک، این طرز روش تخلیه سپتیک تانک بسیار مطلوب بوده و کاربرد داراست که انگیزه آن این میباشد که قطر لوله های فاضلاب کوچک بوده و میشود از لوله های پلاستیکی استفاده نمود زیرا ضریب خوردگی در‌این لوله ها کمتر بوده و مشکلی از بابت نشت آب و روش تخلیه سپتیک تانک وجود نخواهد داشت. در‌ روش تخلیه سپتیک تانک فاضلاب فارغ از هیچ پیش تصفیه ای وارد کانال گردآوری فاضلاب گردیده که درین راستا، بصورت ثقلی به سمت دستگاه سپتیک تانک و یا این که سیستم تصفیه منزل فاضلاب جنبش می نماید.

جایگزین سپتیک تانک و چاه فاضلاب

توجه نمایید همانگونه که در اولِ نوشته ی علمی گفتیم سپتیک نوعی از تانکرهای گردآوری فاضلاب میباشد که امروزه بیشتر از آن به مکان چاه فاضلاب به کار گیری میگردد. به ‌این قسمت گند انبار نیز گفته می‌گردد که فواید بیشتری را نسبت به چاه فاضلاب دارااست. سپتیک تانک برای محیط زیست ضرری ندارد با وجود این که با به کارگیری از چاه فاضلاب قابلیت و امکان کثیف کردن آب های زیرزمینی وجود دارااست ولی می بایست در زمان دوران معینی برای تخلیه آن اقدامات موردنیاز را برای روش تخلیه سپتیک تانک نیز انجام دهید ولی برخی دیگر از سپتیک ها نیز به طور خودکار فاضلاب ورودی خویش را تخلیه می نماید و آب منزه از ان بیرون می‌گردد. شما می‌توانید با خرید این نوع سپتیک ها صرفا هر یک سری سال یکبار برای لایروبی سپتیک تانک و تخلیه آن اقدامات ما یحتاج را انجام دهید. اما بیشتر از سپتیک برای دور و بر هایی استعمال می گردد، که به کانال فاضلاب دسترسی ندارند. از سپتیک تانک می شود برای ذخیره سازی فاضلاب انسانی نیز به کار گرفت، به این ترتیب به طبیعت نیز ضرری وارد نمی‌شود و در غایت نیز می شود از آب تصفیه گردیده آن نیز به کار گرفت. پیاده سازی سپتیک به نحوی میباشد که فاضلاب و آب در آن به طور مستقل قرار می‌گیرد که فاضلاب باقی‌مانده درین سپتیک تخلیه میگردد و ولی آب تصفیه گردیده آن وارد طبیعت میشود.

در صورتی می‌خواهید از سپتیک تحت عنوان چاه فاضلاب به کارگیری فرمایید، بایستی بدانید بعد از مدتی سپتیک نیز مالامال میگردد. جداره سپتیک جرم و فاضلاب بسیار متعددی می‌گیرد، که موردنیاز میباشد بعد از مدتی مجدد برای لایروبی سپتیک و روش تخلیه سپتیک تانک مبادرت کرد. اعتنا نمائید درصورت این که برای لایروبی سپتیک مبادرت نکنید، این دستگاه دیگر همت ابتدایی خویش را نخواهد داشت و قابل به کارگیری نخواهد بود. توجه نمایید سپتیک حکم چاه فاضلاب را داراست که ما یحتاج میباشد هر یک‌سری وقت یکبار برای تخلیه و لایروبی و روش تخلیه سپتیک تانک آن مبادرت فرمایید.

نکات اصلی برای تخلیه سپتیک

سپتیک تانک علاوه براین که نوعی مخزن ذخیره فاضلاب به حساب آورده می شود، قادر است به تصفیه فاضلاب و روش تخلیه سپتیک تانک نیز یاری دهد. شما می‌توانید این متاع را در گونه های مختلف تنظیم فرمایید. مدت تخلیه سِپتیک در میان یک تا پنج سال متغیر خواهد بود. اما اعتنا فرمایید برای تَخلیه می بایست همگی اصول مربوط به آن نیز رعایت خواهد شد تا این دستگاه بتواند کوشش ابتدایی خویش را محافظت نماید. برای تَخلیه سپتیک در آغاز مقدار لجن در کف برآورد می‌شود، در صورت این که واحد سنجش لجن حدود یک سوم مخزن باشد می بایست برای تخلیه آن و روش تخلیه سپتیک تانک مبادرت کرد. پساب این دستگاه نیز بایستی وارد چاه های جذبی خواهد شد. شما میتوانید همگی این سرویس ها را از شرکتهای تَخلیه چاه بخواهید تا در کمترین بازه زمانی برای تخلیه سپتیک مبادرت نمایند. برای معین کردن دوران تخلیه چاه نیز مورد نیاز میباشد فاکتورهای بسیار متعددی را درنظر بگیرید. اعتنا فرمایید هرچه فاضلاب بیشتری وارد مخزن گردد، موردنیاز میباشد زودتر برای تخلیه آن مبادرت گردد. ریختن مواد مازاد و غیرقابل تجزیه به درون سِپتیک سبب مالامال شدن زودهنگام سِپتیک شود.  امروزه به کارگیری از ابزارهای سپتیک توسعه و گسترش بسیار متعددی پیداکرده میباشد، ازجمله این مورد ها می شود به سپتیک تانک، لجن گیر، زباله گیر و … اشاره نمود. برای روش تخلیه سپتیک تانک از گونه های پمپ های تخلیه چاه مانند کف کش ، پمپ مکنده و … بهره برد.

لایروبی سپتیک می‌تواند در کاهش مخارج بعدی و روش تخلیه سپتیک تانک نیز به شما یاری دهد، پس ابدا نباید آن را نادیده بگیرید. به این ترتیب موردنیاز میباشد در طول معلوم برای لایروبی مبادرت نمایید. درباره‌ی تخلیه سپتیک می بایست اظهار‌کرد که بعد از مالامال شدن سپتیک تانک موردنیاز میباشد با یکی موسسه ها تخلیه چاه تماس حاصل نمایید تا بوسیله تانک تخلیه چاه روش تخلیه سپتیک تانک صورت بپذیرد. بعد از مفتوح کردن درب سپتیک یکی از تکنسین های تخلیه چاه لوله مکنده فاضلاب را درون سپتیک قرار می‌دهد و مجموع فاضلاب باطن آن را تخلیه می نماید. آن‌گاه شخصی وارد سپتیک می گردد و مبادرت به تراشیدن جداره رسوب ها می نماید تا سپتیک را از فاضلاب خالی نماید.

اجزا مختلف هر سپتیک تانک

1- سیستم ورودی فاضلاب: مشتمل بر لوله و بافل (میانگیر) ورودی میباشد.

2- مخزن اول سپتیک تانک: که بیشترین وسعت سپتیک تانک را به خویش تخصیص داده و معمولا 70-60 درصد وسعت تمام سپتیک تانک مرتبط با این میباشد.

3- دیواره جداکننده: که سبب پرهیز از ورود لجن و چربی و روغنهای شناورشده به مخزن زلال سازی برای روش تخلیه سپتیک تانک می‌گردد.

4- مخزن زلال سازی: این مخزن به طور تقریب 30 درصد وسعت تمام سپتیک تانک را مشتمل بر گردیده و در آن فاضلاب عاری از مواد قابل ته نشینی و شناوری برای روش تخلیه سپتیک تانک تجمع مییابد.

5- خروج بو گاز (تهویه): از روش این مجرا گازهای ایجاد گردیده ناشی از فرآیندهای بی هوازی تصفیه فاضلاب که عمدتا متان میباشد از سپتیک تانک بیرون می‌شود.

6- سیستم خروجی فاضلاب: دربرگیرنده بافل و لوله خروجی سپتیک تانک برای روش تخلیه سپتیک تانک می‌باشد.

در آغاز فاضلاب از روش لوله ورودی وارد قسمت نخستین سپتیک تانک می‌گردد. این قسمت که بوسیله یک دیواره دیوایدر از قسمت دوم مخزن غیر وابسته شده‌است، حجمی هم اندازه دو سوم از تمام وسعت سپتیک تانک را مشتمل بر می‌گردد. با ورود فاضلاب مواد آویزان و ذرات به منجر وزن بیشتر خویش به سمت زیر جنبش کرده و در کف مخزن ته نشین میشوند. روغن و چربی ها نیز به جهت اینکه دارنده وزن منحصربه‌فرد کمتری نسبت به فاضلاب می‌باشند، به سمت بالا جنبش نموده و بر روی سطح شناور می شوند. تجمع مواد ته نشین گردیده در کف مخزن سبب ساخت جمعی از لجن گردیده و میکروارگانیسم ها و باکتری ها در آن انتشار یافته و پرورش می نمایند و روش تخلیه سپتیک تانک روی این مواد انجام می شود. عکس العمل های بیولوژیکی که در جریان انتشار و پرورش آن‌ها واقعه می افتد سبب میگردد که مواد آلی آلاینده تجزیه گردیده و فاضلاب تصفیه خواهد شد. انجام این عکس العمل ها همینطور باعث تبدیل وسعت قابل توجهی از لجن به بیوگاز و کاهش وسعت لجن میگردد. بیوگاز ایجاد گردیده که عمدتاً متان میباشد از روش لوله خروج بیوگاز از سپتیک تانک بیرون میگردد.

  • sewer drain

طوقه چینی و کول گذاری چاه از سایر تخصص های اصلی شرکتهای باز کردن لوله و تخلیه چاه در تهران و کرج است. کولگذاری برای چاه های فاضلاب و آب می‌باشد. طوقه چینی و کول گذاری چاه تفاوتی نمی نماید که چاه فاضلاب شما تازه و یا این که کهنه باشد. فعالیت کولگذاری و طوقه چینی ایمنی و سالم چاه را تضمین می نماید و از حیاتی ترین اقدامات بعد از حفر چاه و یا این که کف تراشی چاه کهن میباشد.

تعریف و توضیح کول گذاری چاه

در واقع طوقه چینی و کول گذاری چاه عملی میباشد که در ان برای استحکام دهانه چاه(فاضلاب و اب) از ارتفاعی اکانت گردیده به وسیله روش اختصاصی دورچینی انجام می‌گردد. این دور چینی به وسیله ملات و سیمان تا دهانه ی چاه ادامه مییابد. طوقه حالتی گلدانی (کله قندی) داراست و به دهانه ی چاه استحکام قابل توجهی میبخشد. گزینش ارتفاع کول گذاری براساس تجربه مغنی وجنس خاک دهانه ی چاه است.  خاک های مجاورت دهانه چاه از ان جهت که به سطح زمین مجاورت می‌باشند بسیار سست تر از خاک های ته چاه و انباره ی چاه می‌باشند. عوامل متعددی ایمنی دهانه ی چاه را به خطر می اندازند در شکل استحکام نبخشیدن به دهانه ی چاه خطر ریزش چاه فاضلاب و یا این که اب شما ‌را تهدید می نماید.

پارگی لوله فاضلاب و سرویس بهداشتی و نشتی اب قادر است خاک دهانه ی چاه را که اکثر وقت ها ماسه می‌باشد را شسته و دهانه چاه فرو بریزد. طوقه چینی و کول گذاری چاه اصولی و تخصصی میتواند دهانه ی چاه را در قبال چنین خطراتی تا زمان متعددی بیمه نماید و از مزیت های کولگذاری پیدان کردن ظریف محل چاه فاضلاب است.

کول به استوانه های سیمانی (بیشتر از متاع بتن) با اندازه های متعدد می‌گویند و به جایگذاری کول باطن چاه فاضلاب و اب از ته چاه تا دهانه ی آن کولگذاری میگویند. عواملی همانند رانش زمین، رطوبت، سست بودن خاک و… منجر ریزش دیواره ی چاه فاضلاب و اب میگردند و فعالیت کولگذاری چاه را از ریزش دیواره ی چاه جلوگیری می نماید. متخصصان رفع گرفتگی لوله و تخلیه چاه اندازه ی کول ها را متناسب با قطر چاه تعیین می نمایند به صورتی که کول ها به دیواره ی چاه بچسبند و نقش محافظ دیواره ی چاه را برعهده بگیرند. کول ها برای طوقه چینی و کول گذاری چاه دارنده بعدها و گونه های مختلفی میباشند که با اعتنا به گزینه به کارگیری ( اشکال چاه، فاضلاب و …) به وسیله کول گذار گزینش می‌شوند و آیتم مصرف قرار می‌گیرند . با اینکه شرکت های حفاری چاه نیز عملیات کولگذاری را انجام میدهند ولی متولی اساسی طوقه چینی و کول گذاری چاه موسسات باز کردن لوله و تخلیه چاه می‌باشند که از پیشین تا کنون در‌این شغل عمل دارا هستند و شایسته ترین مورد برای انجام پروژه طوقه چینی چاه میباشند.

انواع مختلف کول و کابرد آن ها

کول دایره ای شکل: مطلوب برای میله ی چاه

کول بیضی شکل برای طوقه چینی و کول گذاری چاه: مطلوب برای انباره ی چاه

معیار احتساب بها کول بر پایه متراژ چاه فاضلاب و اب هست.

طوقه چینی چاه چه می‌باشد؟ در ریزش چاه فهمیدیم طوقه چینی و کول گذاری چاه یکی از طریق های دوری از ریزش چاه می باشد. در‌این مقاله توضیح میدیم که کولگذاری چطور انجام میشه و با گونه های کول آشنا میشیم.

در طوقه چینی و کول گذاری چاه فاضلاب، کول هایی از سیمان صحیح میکنن و کول ها رو طوری میذارن که به دور چاه رو تماما بپوشونه. کول های گذارده گردیده با ارتقاء استحکام بدنه چاه، از ریزش چاه خودداری میکنن، با این فعالیت علاوه بر ارتقاء قدمت چاه، چاه فرسوده مثل روز نخستین می شود. ولی از کول ها در ساختن قنات نیز استعمال میکنن، بدین شکل که تونل های قنات رو با کول سفت میکنند. خانه هایی که قدمت چاه اونا بیشتر از ۳۰ سال می باشد، هر لحظه ممکنه ریزش کنند. دو موقعیت برای چاه های سابق وجود داره، یا این که چاه مقداری از میله خودش رو از دست داده و میشه چاه رو طوقه چینی کرد و یا این که خیلی ریزش کرده و به طور کامل حاد گردیده، در اینصورت می بایست چاه رو مالامال کرد و بجای اون چاه دیگه ای حفر کرد. چاه هایی رو که میشه ترمیم کرد اشخاص فنی فعالیت با تخلیه چاه و طوقه چینی و کول گذاری چاه، چاه رو نوسازی میکنند. در وضعیت کلی استعمال از کول باطن چاه مناسبه و بهره های متعددی داره، زیرا علاوه بر دوری از ریزش خاک، از ورود خاک به درون آب پرهیز میکنه. کول گرد در طوقه چینی و کول گذاری چاه: قطر کول های استاندارد بطور معمول ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ و ۱۰۰ سانتی متره که با طول ۲۵ سانتی متر، قطر هرطرف بتنی کول ۵ سانتی متر میباشد.

انواع کول میلگرد و تسمه دار

به کار گیری از کول های دارنده تسمه بیشتر سفارش میشه، زیرا بها کول میلگرد بالاتره و به صرفه وجود ندارد. همینطور بازه متعددی صرف خمکاری میلگرد و بستن دو راز اون برای گذاشتن توی قالب میشه.

برای طوقه چینی و کول گذاری چاه، دهانه چاه رو گشوده میکنن و کول ها رو یکی از یک کدام در باطن چاه میذارن. این فعالیت رو از تحت تا بالا انجام میشه و کول ها مثل ردیف برای چاه، از چاه در قبال ریزش نگهداری میکنند و با ساختن ردیف استحکام ردیف بیشتر میشه. طوقه چینی و کول گذاری چاه به عهده ی شرکت ها تخلیه چاه است و موسسات دیگه ای هم این فعالیت رو انجام میدهند اما مهم‌ترین کارگردان این عمل کمپانی تخلیه چاه میباشد. یک کدام از وسیع ترین کارهای شرکت های تخلیه چاه طوقه چینی میباشد. شاید تفکر کنین که کولگذاری فعالیت آسونیه اما بهتره بدونین که اینکار بدین آسانی هم وجود ندارد، بطوری که به تجربه متعددی نیاز داره، حتی برخی از شرکتهای تخلیه چاه هم طوقه چینی نمیکنند. در مقابل اشخاص غیر فنی هم هستن که فارغ از تجربه کولگذاری میکنن که اگر طوقه چینی به صدق انجام نشه ممکنه بعداز یک‌سری وقت چاه مجدد ریزش کنه و جان خیلی از عموم رو به خطر بندازه. اگه شما هم به کولگذاری نیاز دارین میتونین از روش کمپانی هایی که سرویس های تخلیه چاه و طوقه چینی و کول گذاری چاه ارائه می کنند، مبادرت کنین. کول به استوانه های سیمانی ( اکثرا محصول آنان از بتن هست) با اندازه های متفاوت میگویند، که منجر پرهیز از ریزش دیواره های چاه می گردد. طوقه چینی و کول گذاری چاه یک یا این که یک و نیم آجر و در طول های متعدد جهت دوری از ریزش و استحکام دهانه ی چاه های فاضلاب شکل می‌گیرد و بدین روش که بعد از کولگذاری سر چاه بایستی کولگذاری خواهد شد که این کار بوسیله یک مقنی ماهر صورت گرفته و سبب میگردد که چاه سفت و از مقاومت بالایی برخوردار باشد و چاه هیچوقت ریزش نکند و نصب استوانه های سیمانی (کول چاه) در باطن دهانه چاه که به خواسته استحکام دهانه چاه انجام می‌شود را طوقه چینی چاه می نامند. در واقع عملیات طوقه چینی و کول گذاری چاه تخصصی می باشد و بوسیله استوانه های سیمانی در باطن چاه ستونی سفت ساخت و ساز می‌گردد و به دور آن از ملات سیمانی لبریز می شود.

استفاده از کول سیمانی برای چاه

از کول در هنگام حفاری چاه ها برای دوری از ریزش خاک به باطن چاه به کارگیری می نمایند. استعمال از کول باطن چاه‌ها بسیار مطلوب میباشد و مزیت های زیادی دارااست چون از ریزش چاه پرهیز کرده و بازدارنده از ریزش خاک و بدرون چاه اب وفاضلاب میشود. امروزه گونه های مختلفی از کول در در نزدیکی چاه ها برای طوقه چینی و کول گذاری چاه ساخته می گردد. محصول کول معمولا از بتن میباشد و به دو شکل گرد (بنام میله) و بیضی (بنام انباری) در چاه بکار میرود. طوقه چینی و به کار گیری از اشکال کول ها بستگی به نوع چاه حفر گردیده دارااست .  برای تقویت کردن کول میتوانید از تسمه‌های فنری عدل بندی به کارگیری فرمایید. جابه جایی و انتقال کولها نیز نکته بسیار مهمی میباشد که برای بارگیری کول به موارد ذیل اعتنا نمایید.

– کول میله ۶۰سانتی در هر خاور ۲۵ متر و در نیسان ۱۰متر قابل بارگیری میباشد.

– کول میله ۷۰سانتی در هر خاور ۲۵ متر و نیسان ۱۰ متر قابل بارگیری میباشد.

طوقه چینی و کول گذاری چاه ریزش کرده: چنانچه چاه فاضلاب شما ریزش کرده و نابود شد متخصصین طوقه چینی و کول گذاری چاه با در آوردن خاک های ریزش کرده و چیدن کول، مجددا چاه را مثل روز نخستین صحیح می نمایند و استحکام چاه ساخته شده به وسیله ۱۰۰ % میباشد و دیگر ریزش نخواهد کرد. تعمیر چاه هایی که تا قبل از این کول بصورت نا مطلوب چیده گردیده و درگیر شکستگی و ریزش گردیده باید در آغاز برای طوقه چینی و کول گذاری چاه کول های ناقص پیشین را در آوردن و چاه را مهیا کول چینی دوباره میکنیم و در صورتیکه مقنی تخصص و مهارت کافی داشته باشد ، کول ها را طوری می چیند که هیچوقت و ابدا نمی شکند و نمی ریزد که سبب ریزش چاه گردد. مهم ترین اصل در طوقه چینی و کول گذاری چاه ، مبنا چینی مطلوب و مستحکم میباشد.

حفاری چاه به وسیله مقنی

حفر چاه فاضلاب جذبی، چاه ارت و شبکه به یاروهمدم چیدن کول های منحصربه ‌فرد در انباری و میله چاه جهت استحکام بخشیدن به چاه و به صفر رساندن درصد ریزش چاه بوسیله طوقه چینی و کول گذاری چاه انجام می گیرد. طول کولگذاری در زمین های گوناگون فرق می نماید زمین متبوع زمین دج و طول 2 متر با ضخامت یک خشت 22 سانتی متر هست. قطر دهانه ی چاه 90 سانتی متر در لحاظ گرفته شده‌است. جهت خاک برداری زیرا قطر دهانه ی چاه 90 سانتی متر در حیث گرفته گردیده و از خشت فشاری 22 سانتی متر به کار گیری میگردد، بایستی از هر طرف 22 سانتی متر به قطر دهانه ی چاه برای طوقه چینی و کول گذاری چاه اضافه گردد. قطر 134 سانتی متری را روی زمین حریم دهانه ی چاه پیاده میکنیم، یعنی از راس دهانه ی چاه دایره ای به شعاع 67 سانتی متر ترسیم میکنیم.خاک برداری را آغاز می‌کنیم تا به طول متبوع یعنی دو متر برسیم زیرا هنگام خاک برداری وآغاز طوقه چینی و کول گذاری چاه توسط مقنی، خاک ها را از چاه بیرون نماید یه خرده خاک به درون چاه ریخته می‌گردد. ملات را روی رج نخستین ریخته و به صورت یکنواخت پهن می نمایند. رج دوم را استارت و آجرها را طوری قرار میدهند که حدود 2 تا 3سانتی متر از رج اولیه به طرف درون چاه جلوتر باشد و ادامه میدهند تا رج دوم بی نقص خواهد شد. رج های بعدی هم به همین ترتیب اجرا می‌گردد تا به پایین سطح لوله های فاضلاب برسیم آن‌گاه یکی گلدانی را در اواسط طوقه چینی و کول گذاری چاه نصب میکنیم. و سپس لوله فاضلاب را به چاه هدایت می‌کنیم و کول گذاری را ادامه می‌دهیم تا 50 سانتی متر باقی‌مانده به کف و در‌این مرحله لوله ی هواکش چاه را نصب می‌کنیم. روی کول گذاری آجری یک کولگذاری بتنی یکنواختی ساخته میشود و بعد از کم آب و سفت شدن، میانه سنگ درپوش می‌گذرانند. پس از گذاشتن سنگ درپوش عملیات کف سازی انجام میگیرد و محل چاه را آرم گذاری می نمایند.

  • sewer drain