خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

تخلیه چاه فاضلاب، تخلیه چاه دستشویی، قیمت تخلیه چاه، تخلیه چاه شبانه روزی، تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

تخلیه چاه فاضلاب، تخلیه چاه دستشویی، قیمت تخلیه چاه، تخلیه چاه شبانه روزی، تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

درباره گروه خدمات تخلیه چاه :

سلام دوستان گرامی ...
گروه خدمات فنی تخلیه چاه شبانه روزی آماده ارائه خدمات چاه و فاضلاب اعم از تشخیص محل چاه ، حفر چاه آب و فاضلاب ، تخلیه و لایروبی چاه ، تعمیرات چاه آب و فاضلاب و کلیه خدمات مرتبط به شما مشتریان گرامی در سراسر مناطق 22 گانه تهران می باشد.
کلیه حقوق محتوای این وبلاگ متعلق به گروه خدمات تخلیه چاه شبانه روزی می باشد که بدون کپی برداری تهیه و نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از این وبلاگ فقط با درج لینک منبع بلامانع است.

تخلیه چاه با پمپ کف کش

تخلیه چاه با پمپ کف کش با توجه به نوع کاربرد و موادی که پمپ، پمپاژ می‌کند متعدد می باشد. پمپ ها معمولا از جنس استنلس استیل، چدن، مواد پلیمری و…. می باشند .جنس پروانه از مدل استیل، تکنو پلیمر، نوریل (پلاستیک فشرده)، چدن و برنج است. پمپ هایی که برای تخلیه چاه با پمپ کف کش استفاده می گردند با پمپ هایی عادی متفاوتند، در حالتی که آب غلظت داشته باشد و دارای مواد معلق جامد مانند مواد فاضلاب موجود در چاه ها باشد در این حالت بایستی برای تخلیه چاه با پمپ کف کش از پمپ های اختصاصی بهره گرفت. با کیفیت ترین پمپ ها برای چاه بازکنی تهران و تخلیه چاه با پمپ کف کش به طور کاملا مکانیزه پمپ های دنده ای و پمپ لجن کش و کف کش می‌باشند.

پمپ کف کش چیست؟

پمپ ‌های کف ‌کش از مدل پمپ‌های سانتریفیوژ (گریز از مرکز) می‌باشند و پایه فعالیت آنها به این‌ صورت می باشد که یک موتور الکتریکی، پمپ را به جنبش در آورده و در نتیجه انرژی جنبشی سیال ارتقاء‌ یافته و سیال پمپاژ می شود. فشار سیال خروجی به میزان چرخش پروانه‌ها بستگی دارد. در تخلیه چاه با پمپ کف کش یا به عبارتی پمپEPS  از نظر ساختاری همانند پمپ های توربین عمودی هست که در اصل یک موتور الکتریکی، پمپ را به تکان در می‌آورد و انرژی جنبشی سیال را ارتقاء می‌دهد.

پمپ کف کش چیست؟

تخلیه چاه با پمپ کف کش مشتمل بر یک پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی هست که فشار سیال خروجی به چرخش پروانه ها وابسته می باشد. در تخلیه چاه با پمپ کف کش از آب بندی مکانیکی استفاده می نمایند که آب به درون موتور نفوذ نکند. پوسته موتور و پمپ از آلیاژ آلومینیوم و پروانه و درپوش پمپ از چدن داکتیل و شفت از فولاد ضد زنگ 303 و تمامی پیچ های از فولاد ضد زنگ می‌سازند که مقاومت آن را در مقابل خوردگی چندین برابر ارتقاء می دهد.

انواع تخلیه چاه با پمپ کف کش

پمپ‌های کف کش دارای انواع گوناگونی می باشند و از جهات متفاوت می‌توان آن‌ها را مدل‌ بندی کرد که از جمله آن می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • پمپ کف کش ساده
 • پمپ کف کش فلوتر دار (دارنده قطع کن برقی)
 • کف کش آب از بغل
 • کف کش آب از رو
 • آب خنک (موتور به وسیله آب خنک می‌گردد)
 • روغن خنک (موتور به وسیله روغن خنک می گردد)
 • خازن داخل
 • خازن بیرون (تک فاز)
 • پمپ کف کش تک فاز با دهانه خروجی در سایز های 1 و 1/1.4 و 2 و 3 اینچ
 • پمپ کف کش سه فاز با دهانه خروجی در سایزهای 2 و 3 و 4 و 6 اینچ

انواع تخلیه چاه با پمپ کف کش

با اعتنا به گستردگی انواع پمپها، گزینش این دسته محصولات با دشواری‌های خاصی روبرو می باشد. لذا همواره توصیه می شود جهت تعیین درست تخلیه چاه با پمپ کف کش با کارشناسان حرفه‌ای در این مورد مشورت کرده تا مناسب ترین پمپ کف کش را با توجه به نیازهای شما برای تخلیه چاه با پمپ کف کش تعیین نماید. پمپ لجن کش درون خودش موتوری الکتریکی دارد. موتور الکتریکی با به حرکت درآوردن پمپ انرژی لازم برای جابجا کردن آب های آلوده و لجن ها رو تولید می کند. لازم است بدانید عمده فشار لجن خروجی ناشی از چرخش پروانه ها می باشد و بسیاری از اشخاص کارشناس در چاه بازکنی و تخلیه چاه با پمپ کف کش را برای رسوب زدایی چاه استفاده می‌کنند.

نکات اجرایی تخلیه چاه با پمپ کفکش

 1. ولتاژ برق در هنگام فعال سازی پمپ لجن کش و تخلیه چاه با پمپ کف کش اطمینان لازم را بدست آوریم.
 2. دینام موتور در پمپ لجن کش به وسیله خنک کننده ای به نام سیلی خنک می‌گردد .
 3. قبل از راه اندازی پمپ محل مشخص و معلوم گردیده بر روی پمپ را آب پر نماید زیرا در صورتی تخلیه چاه با پمپ کف کش به موقع انجام نشود ساختمان نشست می‌ نماید.

اکنون که در زمینه تخلیه چاه با پمپ کف کش اطلاعاتی به دست آوردید بایستی بدانید که تخلیه چاه با پمپ کف کش و پمپ ساکشن نیازمند تخصص می باشد که شما با تماس با لوله بازکنی تهران جهت تخلیه چاه با پمپ کف کش می توانید تمامی مشکلات ساختمان خود را بر طرف نمایید.

کار با پمپ لجن کش و تخلیه چاه با پمپ کف کش می بایست به وسیله کسانی که تخصص لازم در این کار را دارند صورت بپذیرد زیرا کوچک ترین خطایی در مورد تخلیه چاه با پمپ کف کش سبب بروز آسیب جدی به لوله های اصلی ساختمان و لوله های داخلی ساختمان وارد می کند که برای همسایگان ساختمان ها مشکلاتی از قبیل هزینه و مخارج، زمان و کثیفی داخل ساختمان ایجاد می کند. سفارش ما به شما این می باشد که به طور سر خود کار نکرده و حدالامکان با مشاوران حرفه ای در مورد تخلیه چاه با پمپ کف کش مشورت داشته باشید.

نکات اجرایی تخلیه چاه با پمپ کفکش

با توجه به افزایش جمعیت کلان شهری همچون تهران که با آپارتمان های بسیار بلند احداث گردیده اند، چاه های فاضلاب شهری جوابگوی آب مصرفی آپارتمان ها نمی شود و چون سیستم فاضلاب شهری در تهران هنوز بطور کامل راه اندازی نشده است چاه های تهران نیاز به تخلیه چاه با پمپ کف کش را دارد. البته از کجا بدانیم که عملیات تخلیه چاه با پمپ کف کش لازم می باشد:

 1. معمولی ترین روش بوی نامطبوع از سیفون چاه دستشویی و حمام به داخل ساختمان می باشد.
 2. شیوه دیگر این می باشد که به آب ریز دقت داشته باشیم سوسک ها معمولا در داخل چاه زندگی می نمایند در صورتی ‌که زیست گاهشان از آب پر شود سریعا خارج می شوند و در صورتی که این حشره ها را بیش از حد نسبت به سال های گذشته می‌بینید علامت دیگری از پر شدن چاه و استفاده از تخلیه چاه با پمپ کف کش است.
 3. موارد بسیار کمی پیش می آید که لوله ها گرفته شوند و آب از داخل سیفون ها و دستشویی ها و کف حمام بالا بزند این عمل هم با فنر ژنراتور برطرف می‌شود.

انواع الکتروپمپ در تخلیه با پمپ کف کش

تمام پمپ های زمینی به جز یک سری دسته خاص قدرت استخراج آب از عمق بیش تر از 10 متر را نداشته و در همین عمق نیز پمپ در خطر آسیب شدید به پروانه آن می‌باشد، به همین جهت برای تخلیه چاه با پمپ کف کش از داخل چاه و مخازنی که امکان لوله کشی یا نصب پمپ در کنار مخزن و یا این که پایین تر از سطح آب آنان وجود ندارد میتوان از پمپ های کفکش استفاده نمود. الکتروپمپ در تخلیه چاه با پمپ کف کش در دو دسته ساده و فلوتردار (دارنده قطع کن برقی) قرار می گیرد. قابل ذکر است این مدل پمپ ها از حیث روش خنک کاری به دو مدل آب خنک و روغن خنک تقسیم بندی می‌شوند و اینکه تخلیه چاه با پمپ کف کش موجود در بازار به دو دسته آب از بغل و آب از رو تقسیم بندی می‌شوند.

انواع الکتروپمپ در تخلیه با پمپ کف کش

پمپ کف کش مناسب برای پمپاژ سیالات شیمیایی: از پمپ کفکش بادی و برقی ضد انفجار (EX) جهت جابجایی انواع سیالات شیمیایی و قابل اشتعال و انفجار و انواع مشتقات نفتی با بدنه چدن استفاده می‌کنند. در مناطقی که آب شور باشد و یا PH آب زیاد باشد از کفکش استیل و یا این که کفکش با بدنه پلاستیک (به کفکش استیل آب شور نیز معروف می باشد) استعمال می نمایند، قابل ذکر است در مناطقی که نه شوری آب و نه PH باشد از کف کش بدنه چدن و یا آلومینیوم استفاده می‌کنند.

پمپ‌های کف کش، معمولا از جنس استیل، چدن، آلومینیوم و پلاستیک تولید می گردند که بر طبق نوع کاربری، در تخلیه چاه با پمپ کف کش استفاده قرار می گیرند. به ‌عنوان‌ نمونه در مناطقی که آب‌ شور و یا این که دارنده خواص اسیدی باشد از کفکش استیل و یا کفکش با بدنه پلاستیک استفاده می‌گردد و همین‌طور در مناطقی که آب منابع زیر زمینی قابل شرب باشد از کف کش بدنه چدن یا این که آلومینیوم استفاده می‌گردد. از این کفکش ها تنها می‌توان برای پمپاژ آب‌های تمیز و بدون آلودگی یا لجن بهره برد.

نکات مهم در انتخاب پمپ کف کش

 • ارتفاع : در زمان تعیین پمپ برای تخلیه چاه با پمپ کف کش دقت داشته باشید که تا چه ارتفاعی قصد دارید آب را منتقل فرمائید. یعنی در شرایطی که می خواهید آب را از چاه بگیرید و به زمین‌های کشاورزی خویش منتقل فرمائید، بایستی علاوه بر ارتفاع چاه، فاصله چاه تا زمین کشاورزی را نیز بایستی در نظر بگیرید. بعنوان نمونه در صورتی که ارتفاع چاه 4 متر باشد و فاصله تا زمین 12 متر باشد شما حداقل به یک کف کش 18 متری نیاز دارد (زیرا در ارتفاع 18 متر آبدهی کفکش به صفر می‌رسد(.
 • قطر خروجی لوله : یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین کف کش قطر لوله خروجی می باشد که بسته به اینکه بخواهید آب را با چه میزان دبی منتقل نمایید قادر است از ¼ 1 تا 4 اینچ متغییر باشد.
 • جنس پروانه : اگر که بخواهید سیال خاصی را منتقل فرمایید به این آیتم باید توجه کنید که عموما جنس پروانه کف کش ها از استینلس استیل، نوریل و یا این که چدن می باشد.
 • فلوتر دارد یا ساده : فلوتر به عبارتی سیستم قطع کننده پمپ است که با افت سطح آب تا حد معینی، پمپ را خاموش و بعد از بالا آمدن سطح آب آن را مجددا روشن می‌کند.

اکنون اهمیت این مطلب برمی گردد به پیاده سازی خاص تخلیه چاه با پمپ کف کش، چون این پمپ ها بدلیل طراحی بصورت مستغرق، در صورت کارکرد خارج از سیال، سریع می سوزند و در کاربری هایی که احتمال کم آب شدن و کارکرد بدون آب تخلیه چاه با پمپ کف کش موجود است وجود فلوتر ضروری است.

نکات مهم در انتخاب پمپ کف کش

نکته قابل توجه در الکتروپمپ ها برای تخلیه چاه با پمپ کف کش و لجن‌ کش نبایستی خارج از وضعیت معلوم شده در (دورفشار، دما و بقیه دستورها و آیین نامه های کارکرد) بکار گرفته شود. لذا جهت اطمینان از کارکرد درست پمپ نیاز می باشد اشخاصی که تخصص لازم، جهت مراقبت و حفظ از پمپ را دارا‌ هستند مسئولیت نصب و مراقبت از پمپ را بر عهده بگیرند. در شرایط کلی بهتر است از لجن کش های استیل استفاده کنیم زیرا در بعضی مواقع آب ها خاصیت خورندگی دارند و اگر از پمپ لجن کش استیل استفاده نکنیم سبب خورندگی سریع لجن کش می شود.

تخلیه چاه با پمپ کف کش دارنده فلوتر است که با جدا و وصل کردن از خرابی و از اینکه پروانه خشک کار کند خودداری می کند. مهم‌ترین نکاتی که می بایست موقع تعیین دستگاه به آنها دقت کرد قدرت موتور، میزان آبدهی، قطر دهانه ورودی و خروجی است. همینطور بهتر است به جنس پمپ هم توجه کنین زیرا پمپ کف کش چدنی نسبت به نوع استیلی آن ارزان تر و پر مصرف تر است.

https://khadamatamiran.com/pipe-opening-sewer-drain-south

 • ۹۹/۰۲/۲۰
 • sewer drain