خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

تخلیه چاه فاضلاب، تخلیه چاه دستشویی، قیمت تخلیه چاه، تخلیه چاه شبانه روزی، تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

تخلیه چاه فاضلاب، تخلیه چاه دستشویی، قیمت تخلیه چاه، تخلیه چاه شبانه روزی، تخلیه چاه تهران

خدمات تخلیه چاه شبانه روزی 09110135580

درباره گروه خدمات تخلیه چاه :

سلام دوستان گرامی ...
گروه خدمات فنی تخلیه چاه شبانه روزی آماده ارائه خدمات چاه و فاضلاب اعم از تشخیص محل چاه ، حفر چاه آب و فاضلاب ، تخلیه و لایروبی چاه ، تعمیرات چاه آب و فاضلاب و کلیه خدمات مرتبط به شما مشتریان گرامی در سراسر مناطق 22 گانه تهران می باشد.
کلیه حقوق محتوای این وبلاگ متعلق به گروه خدمات تخلیه چاه شبانه روزی می باشد که بدون کپی برداری تهیه و نوشته شده است و هر گونه کپی برداری از این وبلاگ فقط با درج لینک منبع بلامانع است.

تخلیه فاضلاب قطار

تخلیه فاضلاب قطار یکی‌ از موارد مهم و جزو نکات حساس بهداشتی می باشد که توجه به آن در بهداشت قطارها مهم و الزامی می باشد. یکی از دیگر از مشکلاتی که در زمان مسافرت به وجود می آید، مشکلات گوارشی در اشخاص است که در اکثر موارد به جهت خوردن غذای بی‌کیفیت منتهی می‌گردد. خوشبختانه امروزه رستوران قطارها با بهترین کیفیت در خدمت مسافران می باشند. در صورتی قصد دارید در سفر با قطار از غذاهای خانگی استفاده نمایید، مطلقا غذاهای به طور کاملا پخته را همراه خویش ببرید و خوراک را در ظرفی در بسته قرار دهید. همینطور از قرار دادن طعام، میوه و سبزی‌ها در یک ظرف مشترک پرهیز کنید.

سرویس های بهداشتی در قطار

یکی از مزایای مسافرت با قطار نسبت به اتوبوس مجهز بودن قطار به دستشویی می باشد. در مسیر طولانی تهران به مشهد، که نزدیک به 12 ساعت طول می کشد، در صورت سفر با اتوبوس و نشستن طولانی مدت روی صندلی، فارغ از قابلیت حرکت و همینطور نبود دستشویی در دسترس، به‌ خصوص در زمان‌هایی که کودک ها جزو مسافران اتوبوس می باشند، اکثر زمان ها مشکلات مختلفی به وجود می آید. همین مورد یکی‌ از مهم ترین معایب مسافرت با اتوبوس می باشد و در بخش اعظمی از موردها تنش‌هایی هم در بین مسافران و راننده اتوبوس جهت توقف های متفاوت برای به کارگیری از سرویس‌های بهداشتی به وجود می آید.

قیمت لوازم h30 cross

در کلیه قطارها، دستشویی در واگن‌ها قراردارد و با توجه به پیشرفت های متعدد در سیستم حمل و نقل عمومی، داشتن سرویس بهداشتی در قطار و روش های نوین تخلیه فاضلاب قطار موجب راحتی و آسان تر شدن سفر با قطار شده است. این مورد خیال مسافران را بابت در دسترس بودن سرویس بهداشتی راحت می‌نماید.

سرویس های بهداشتی در قطار

مسافران می دانند که در هر ساعتی از زمان حضور خود در قطار، به غیر از لحظات توقف در ایستگاه‌ها، می توانند از دستشویی تمیز با آب استفاده نمایند. البته می بایست توجه کرد سیستم سرویس بهداشتی قطار و تخلیه فاضلاب قطار چه گونه می باشد و موقعیت بهداشتی آن به چه صورت می باشد؟ یکی از شایسته ترین و مجهزترین خدمت‌های بهداشتی را در قطارهای سریع السیر می بینیم که دارنده دو دستشویی ایرانی و خارجی در واگن‌ها و تخلیه فاضلاب قطار به صورت بهداشتی و مکرر می باشد. سیستم دستشویی قطار و هم چنین تخلیه فاضلاب قطار مطابق با استاندارهای کمپانی‌های هواپیمایی می باشد و شیرآلات اتومات به‌ کار رفته در آن منجر به صرفه‌جویی در مصرف آب می‌گردد. این خدمت‌ها به ‌صورت مداوم بوسیله کارمندان خدماتی قطار تمیزکاری و ضدعفونی می گردند. فضای داخلی سرویس‌های بهداشتی قطار به بهترین شیوه طراحی شده ‌است و به‌ خصوص مادران هنگامی که فرزندشان به دستشویی نیاز پیدا نماید به ‌راحتی می توانند کارهای تمیزکاری او را انجام دهند.

راهنمای استفاده از دستشویی قطار

می توانید سرویس های بهداشتی قطار را در ابتدا و انتهای هر واگن پیدا فرمایید و معمولا در اکثر قطارها، هم سرویس بهداشتی خارجی و هم دستشویی اسلامی موجود است. در صورتی که توالت قطار اشغال باشد و وقتی که در راهرو واگن می باشید آرم قرمز ‌رنگ دستشویی را در بالای درب خود می‌بینید. نشانه های سبز در بالای محل ورود یا این که خروجی واگن نشان دهنده خالی بودن و نشانه قرمز رنگ نشان دهنده اشغال بودن دستشویی می باشد. (در قطارهایی که دارای سپتیک برای تخلیه فاضلاب قطار خروجی سرویس بهداشتی می باشند) در طول پر بودن سپتیک، لامپ دائما به رنگ قرمز رنگ می‌ماند و این بدین نماد می باشد که تا زمان خالی نشدن تخلیه فاضلاب قطار سپتیک شما، مجاز به استعمال از آن نمی باشید و بایستی از دستشویی واگن های دیگر استعمال نمایید.

راهنمای استفاده از دستشویی قطار

در هر واگنی یک مهماندار موجود است که می‌توانید هر سوالی که داشتید از وی بپرسید. همینطور مهماندار موظف است که نظافت سرویس های بهداشتی را در صورت لزوم انجام دهد. در صورتی‌ که  قطار در ایستگاه های زیادی توقف داراست و شما می توانید در ایستگاه ها به دستشویی دسترسی پیدا نمایید. البته استفاده از دستشویی قطار مزیت های خودش را داراست. در حالتی که می ترسید از قطار در پایانه ها جا بمانید، به جای استفاده از سرویس های بهداشتی در هر پایانه از سرویس های بهداشتی داخل قطار استفاده فرمائید.

نکته: در هنگامی که قطار به ایستگاهی می‌رسد و توقف می‌نماید، تمام در سرویس های بهداشتی قفل می گردد. بدین ترتیب حواستان باشد که در این وقت ها از آنان استفاده نفرمایید.

(این قضیه درباره قطارهای که دارنده مخزن سپتیک و تخلیه فاضلاب قطار هستند صادق نیست و توالت این قطارها از اول تا انتهای مسافرت قابل استفاده هست). مخزن آب قطار در کجای آن میباشد؟ مخزن آب قطار در سقف واگن واقع گردیده و بدین دلیل بدون نیاز به پمپ آب به درون دستشویی وارد می شود.

انواع سرویس بهداشتی در قطارها

قطارهای قدیمی و کهنه معمولا فاقد سپتیک تخلیه فاضلاب قطار یا ذخیره فاضلاب می باشند، بدین ترتیب آب و فضولات استفاده شده در طول حرکت بر روی ریل و محوطه اطراف ریل ریخته و منجر به کثیف شدن دور و اطراف و بوی نامطبوع میگردد. ‌این قطارها از چندین دقیقه قبل از ورود به ایستگاه، مدت زمان توقف در ایستگاه چندین دقیقه پس از خروج از ایستگاه درب سرویس های بهداشتی به وسیله مهماندار بسته می گردد. توالت هایی که در قطارها وجود دارند نیز با کمک مکنده خلا کار می کنند و با فشار دادن دکمه فلاش فضولات به یک محفظه بسته وارد می شود که نحوه تخلیه فاضلاب قطار آن در قطارهای مختلف متفاوت است.

انواع سرویس بهداشتی در قطارها

یکی از روش های سنتی که برای تخلیه فاضلاب قطار به کار برده می شود، تخلیه فاضلاب قطار بدون تجزیه آن به زمین های اطراف ریل و داخل ریل است که به شدت موجب آسیب رسیدن به محیط زیست، ریل ها و کارگران راه آهن می شود. در برخی از قطارها برای تخلیه فاضلاب قطار محفظه کمپوست وجود دارد که پیش از آزاد کردن محتوای خود روی ریل آن را با کلرین تجزیه می کنند. سیستم تخلیه برخی از قطارها نیز مانند هواپیما است که در این سیستم شلنگی را به محفظه تخلیه فاضلاب قطار وصل می کنند و محتوای داخل آن را با مکش به درون تانکرهایی که در ایستگاه قرار گرفته اند تخلیه می شوند. اما در قطارهای نو در هر واگن یک مخزن برای تخلیه فاضلاب قطار در دستشویی قطار موجود هست.

)اکثر قطارهایی که از سال 1380 تاکنون وارد کشور گردیده و یا بازسازی گردیده اند) و به جهت وجود این مخزن دیگر درب سرویس های بهداشتی در هنگام رسیدن به ایستگاه ها بسته نمی‌شود و مسافران می‌توانند در همه طول مهاجرت از دستشویی استفاده نمایند. این سپتیک ها بعد از رسیدن قطار به مقصد تخلیه سپتیک (تخلیه فاضلاب قطار) میگردند و برای مسیر بعدی قطار فراهم می گردند که در ادامه به تفصیل بدین زمینه می پردازیم.

عملکرد سیفون قطار به چه صورتی میباشد؟

سیفون قطار به طور خودکار فعالیت کرده و بعد از فشار دادن دکمه (F) نخست بوسیله یک سیستم پنوماتیکی فاضلاب درون کاسه را تخلیه کرده و تخلیه فاضلاب قطار آن گاه بوسیله یک بوسپرشر به میزان لازم آب را درون سیفون ظرف سرویس بهداشتی پمپاژ می‌کند و دلیل وجود این مقدار آب پرهیز از انشار بوی بد درون سپتیک به درون فضای قطار میباشد. سیستم سیفون قطار به نحوی پباده سازی گردیده که مقدار بسیار کمی آب مصرف می کند.

مخزن تخلیه کننده فاضلاب قطار

سپتیک یک مخزن مکعب مستطیل می باشد که در پایین دستشویی قطار نصب می گردد و تخلیه فاضلاب قطار به درون آن هدایت می‌گردد. دیواره های سپتیک به طور دوجداره می باشد و در بین جداره ها یک لایه عایق موجود است. در زیر مخزن یک شیر تخلیه صحرایی جهت تخلیه فاضلاب قطار در نظر گرفته شده که جهت لایروبی مخزن از آن به کارگیری می گردد.

در زیر مخزن یک هیتر در نظر گرفته شده که در فصل ‌زمستان از یخ زدن مایعات درون مخزن تخلیه فاضلاب قطار خودداری می نماید. در صورت خرابی این هیتر در زمستان یخ زدگی مخازن تخلیه فاضلاب قطار به دفعات مشاهده می‌گردد.

در درون مخزن چندین نازل در نظر گرفته شده که با وصل شدن لوله واترجت به شیر موجود در بالای مخزن شروع به شستشوی کف و دیواره های مخزن می‌کند. گنجایش این سپتیک ها جهت تخلیه فاضلاب قطار از 200 لیتر تا 1200 لیتر می باشد.

مخزن تخلیه کننده فاضلاب قطار

شیر تخلیه کن فاضلاب قطار

همان گونه که در بالا گفتیم سپتیک های موجود در هر واگن بعد از هر مسیر می بایست تخلیه و بعد شستشو گردد این عمل به وسیله یک کامیون مکنده تخلیه فاضلاب قطار انجام میگردد.

این کامیون دارنده یک پمپ خلا است که ‌این پمپ فضای درون تانکر کامیون را به طور کامل خالی کرده و خلا کامل تولید می شود. این تانکر به طور ایزوله بوده و صرفا دارای یک راه ورود است که به وسیله یک شلنگ 3 اینچی به سپتیک قطار وصل می گردد. بعد از بازکردن شیر تخلیه سپتیک تخلیه فاضلاب قطار موجود در درون سپتیک به داخل تانکر منتقل می شود. بعد از آن جهت پرهیز از رسوب لجن و پیشگیری از بوی بد لجن انباشت گردیده یک دستگاه واترجت با فشار بسیار بالا به مخزن تخلیه فاضلاب قطار وصل می‌شود و شروع به شستشوی جداره های داخلی سپتیک به واسطه نازل های در نظر گرفته شده می‌کند و در انتها آب حاصل از شستشو مجددا بوسیله کامیون تخلیه فاضلاب قطار ساکشن می‌شود.

شیر تخلیه کن فاضلاب قطار

لجن ها بعد از تخلیه فاضلاب به کجا می‌روند؟

بعد از تخلیه فاضلاب قطار سپتیک تخلیه گردیده و بوسیله کامیون به محل تصفیه خانه انتقال داده می شود. در آنجا ابتدا به قسمت زباله گیر و دانه گیر منتقل گردیده و در این قسمت دستمال کاغذی و بقیه آشغال های بزرگ از فاضلاب جدا می گردد. بعد از آن به درون سپتیک های بزرگی که به نام بی هوازی نامیده می گردند وارد گشته و در آنجا ته نشینی لجن انجام می شود و بعد از آن جهت تصفیه بیولوژیکی با به کارگیری از باکتری های متفاوت موجود در فاضلاب وارد حوضچه های هوا دهی می گردد. و ساعت های پشت سرهم هوا دهی می شود. در این مرحله در حین هوا دهی باکتری های موجود در فاضلاب داخل حوضچه های هوا دهی بخش از تخلیه فاضلاب قطار تصفیه می شود و در آخر بعد از کلرزنی و انجام فرآیند پایانی فاضلاب تصفیه گردیده جهت آبیاری درختان استفاده می گردد.

https://www.goldyadak.com/dongfeng-s30

  • ۹۹/۰۲/۱۵
  • sewer drain